Εργασίες μαθητών

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ   -   ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σχολείο, όπως είχε αρχικά σχεδιαστεί, διοργανώνει και φέτος τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας για τους μαθητές όλων των τάξεων του Γυμνασίου. Η λειτουργία των συγκεκριμένων τμημάτων θα ξεκινήσει  στις 18/12/2017 και θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς. Σκοπός της λειτουργίας των τμημάτων ενισχυτικής είναι να βοηθήσουν τους μαθητές/ τριες  να καλύψουν τυχόν εκπαιδευτικές του ανάγκες και να βελτιώσουν την απόδοσή τους. Όσοι μαθητές επιθυμούν, μπορούν να παρακολουθήσουν τη διδασκαλία, σε όποια μαθήματα επιλέξουν.  Το πρόγραμμα ενισχυτικής διδασκαλίας λειτουργεί αμέσως μετά  τη λήξη του ωρολόγιου προγράμματος και έχει την εξής μορφή ανά τάξη. Σημειώνεται ότι η διδασκαλία των μαθημάτων γίνεται σε ένα συνεχόμενο διδακτικό δίωρο ή τρίωρο.

Α Τάξη

12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Με την υποστήριξη του Joomla!. Designed by: Lonex host NTChosting.com Valid XHTML and CSS.